VÝŽIVA PRO HYDROPONII

Výživa a hnojení hydroponických rostlin

Správně podávaná výživa je předpokladem pro kvalitní růst rostlin a zvyšování jejich odolnosti vůči škůdcům a chorobám. Příjem živin rostlinu závisí na tvrdosti vody, proto jsou běžně nabízena hnojiva pro měkkou a tvrdou vodu. Pro hydroponii doporučujeme několik druhů hnojiv: pro měkkou vodu se nejlépe hodí hnojivo v tabletách s obsahem vápníku, který v měkké vodě chybí a rostlině pak odumírají špičky výhonů i kořeny. Tablety hnojiva aplikujeme pod pěstební nádobu na dno obalové nádoby. Účinnost těchto hnojiv je cca 6 týdnů. Další možností je použití tekutých hnojiv, kterými lze živiny rostlině dodávat spolu se zálivkovou vodou. Výživa zásobním hnojivem v hydroponii je dokonalá, pokud ji zajiš?ujeme dlouhopůsobícím iontovým hnojivem LEWATIT HD50. Živiny jsou obsaženy v malých, ve vodě nerozpustných kuličkách, ze kterých přecházejí do roztoku výměnou za soli rozpuštěné ve vodě a za produkty látkové výměny kořenů. Přihnojování zásobním hnojivem se provádí vždy po třech měsících a je rovněž součástí našeho servisu.

Dávkování hnojiva LEWATIT HD50
Díky speciální formulaci zajiš?uje toto hnojivo výživu po dobu 4 měsíců a je vhodné i pro použití v tvrdé vodě. Pokud máte hnojivo v dávkovacím sáčku, ve kterém jsou 4g hnojiva, vložte vodopropustný sáček pod pěstební nádobu. Od průměr 16 cm použijeme 2 sáčky. Po 4 měsících, u silně rostoucích rostlin po 3 měsících, sáčky vyměníme. Tento způsob je ideální pro nádoby průměru 11-24 cm. Pokud máte Lewatit sypaný, pak na rostlinu v nádobě o velikosti 13/12 stačí 4g hnojiva, na velikost nádoby 18/19 by bylo potřeba 8-10g atd.

Výživa rostlin pěstovaných v minerálních substrátech
Pokud budete chtít rostlinu přesadit do substrátu seramis či do zeolitových substrátů, pak pro výživu použijte dlouhopůsobící hnojivo Osmocote. Při objemu nádoby 20l je potřebné množství cca 3g, při 40l nádobě cca 12-16g, při 50l nádobě cca 24-32g. Další možností hnojení rostlin je tekuté hnojivo Luwasa, které rovněž obsahuje důležité živiny pro život rostlin. Na nádobu s dávkovačem o objemu 500 ml použijte 10 ml na 3 l vody.
...............................................................................................................................................................................................................

zpět

Matouš Hydroponie s.r.o. - English Matouš Hydroponie s.r.o. - Deutsch Matouš Hydroponie s.r.o. - P?????? Matouš Hydroponie s.r.o. - Français Matouš Hydroponie s.r.o. - Espanol Matouš Hydroponie s.r.o. - Italiano Matouš Hydroponie s.r.o. - Slovensky Matouš Hydroponie s.r.o. - Polski     Homepage   
 
MATOUŠ HYDROPONIE 2007 - 2017
Říčanská 392, 252 43 Průhonice, +420 267 750 909