ROSTLINYNejrůznější druhy rostlin v hydroponii ale i rostlin v půdě dovážíme pro Váš interiér z Nizozemí. V široké nabídce najdete rostliny mnoha tvarů, barev i velikostí, ze kterých Vám pomůžeme vybrat ty nejvhodnější a pro Vás nejatraktivnější. Výběr rostlin do konkrétního interiéru je závislý na několika faktorech, z nichž nejdůležitější jsou světelné a tepelné podmínky a vzdušná vlhkost prostředí. Pro jednodušší orientaci v naší nabídce uvádíme několik možností použití rostlin v různých typech interiérů. 

Jednou z nejdůležitějších podmínek pro růst rostlin je přirozené denní světlo, jehož množství je v různých interiérech proměnlivé. Abychom mohli navrhnout nejvhodnější rostlinnou skladbu pro Váš interiér, měříme světelné podmínky tzv. luxmetrem. Světelná intenzita se také mění se vzdáleností od zdroje světla - od okna. Podle množství denního světla lze rozlišit tři typy interiérů:

  1. interiéry velmi světlé - jsou to interiéry s velkou prosklenou plochou, díky které je vnitřní prostředí velmi světlé a teplé, rostliny v těchto prostorách více transpirují a zvyšují vzdušnou vlkost. Nejvhodnějšími rostlinnými druhy jsou kaktusovité, Cykas, Agave nebo Beucarnea.

  2. interiéry světlé - vyhovují prakticky většině rostlin.

  3. interiéry tmavé - přísun světla je velmi omezen, rostliny, které je možné v těchto interiérech pěstovat, mají původní stanoviště v podrostu tropických lesů. Vhodné jsou například Aglaonema, Syngonium, Zamioculcas, Kentia atd.............................................................................................................................................

Nejenom typ interiéru samotného, ale také rozložení světla v místnosti je velmi důležité pro určení ideálního umístění rostliny. Obrázek znázorňuje odlišnost světelných podmínek v různých částech místnosti.

............................................................................................................................................

Rovněž teplota v zimním období je určující pro výběr rostlin:

  1. interiéry teplé (20-25°C v zimním období) - teplých interiérů je v současné době většina. Jsou to soukromé interiéry, kanceláře, hotely, restaurace atd. Pro tento typ interiérů existuje bohatá rostlinná nabídka. Vhodné jsou například Diefenbachia, Anthurium, Spatiphyllum, Codiaeum či Aglaonema.

  2. interiéry poloteplé (temperované) - v soukromém interiéru je to například málo vytápěná ložnice, chodba nebo zimní zahrada. Poloteplým prostředím je i obchodní centrum, velké shromažďovací sály či kulturní prostory s malou frekvencí návštěvnosti. V těchto interiérech se nejlépe uplatní například Ficus, Schefflera, Sanseviera, Phoenix nebo Zamioculcas.

  3. studené interiéry - v zimním období nepřekročí teplota v těchto interiérech 10°C. Takovým prostředím jsou studené zimní zahrady, chodby a další nevytápěné prostory. Rostliny vhodné pro studený interiér pocházejí ze subtropických oblastí, uplatňuje se například Aspidistra, Hegera, Aucuba, Kalanchoe či Crassula nebo Citrusy.

  

Pro rostliny, které budou nejlépe doplňovat Váš interiér, můžete vybrat také atraktivní nádobu, prohlédněte si nabídku na stránkách www.nadoby.cz. Nabízíme také realizaci a následný servis rostlinné výzdoby Vašich interiérů a rádi Vám poradíme, jak nejlépe rostliny v interiéru pěstovat, aby jejich krása vynikla co nejvíce.


Podívejte se na webové stránky holandské firmy Nieuwkoop!


...............................................................................................................................................

RŮSTOVÝ TYP ROSTLIN

našich cenících naleznete v kolonce RŮSTOVÝ TYP různé označení. Abychom Vám usnadnili orientaci v těchto pojmech, nabízíme zde přehled zastopených typů:

....................................................................................................................................................

     
 

........................................................................................................................................


 

Nahoru
banner
Matouš Hydroponie s.r.o. - English Matouš Hydroponie s.r.o. - Deutsch Matouš Hydroponie s.r.o. - P?????? Matouš Hydroponie s.r.o. - Français Matouš Hydroponie s.r.o. - Espanol Matouš Hydroponie s.r.o. - Italiano Matouš Hydroponie s.r.o. - Slovensky Matouš Hydroponie s.r.o. - Polski     Homepage   
 
MATOUŠ HYDROPONIE 2007 - 2018
Říčanská 392, 252 43 Průhonice, +420 267 750 909