RADY

Hydroponie je ve světě pěstování pokojových rostlin moderní technologií. Nejen snadná péče o rostliny je její výhodou. Pokud se rozdodnete hydroponii vyzkoušet, nabízíme Vám několik rad a typů, jak úspěšně pěstovat krásné a zdravé rostliny pro okrasu Vašich interiérů.   

NÁDOBY PRO PĚSTOVÁNÍ HYDROPONICKÝCH ROSTLIN  A NÁDOBY LECHUZA
JAK SPRÁVNĚ ZALÉVAT HYDROPONICKOU ROSTLINU?
VÝŽIVA A HNOJENÍ HYDROPONICKÝCH ROSTLIN
PŘESAZOVÁNÍ ROSTLIN
CHOROBY A ŠKŮDCI 
DALŠÍ INFORMACE O HYDROPONII

Co je hydroponie?

Hydroponie je moderní způsob pěstování okrasných rostlin, který je vysoce dekorativní, čistý a hygienický, je zvláště vhodný do veřejných prostor, bank, hotelů nebo nemocnic. Podstatou hydroponie je pěstování rostlin bez půdy v živném roztoku, kde upevňovací funkci plní expandovaný jílový granulát - keramzit.

Rostliny do našich hydroponických sestav dovážíme od předních nizozemských nebo německých pěstitelů. Většina rostlin je pěstována od počátku v keramzitu a živném roztoku.
...............................................................................................................................................

1. Dekorativní nádoba - obal, vodotěsná nádoba pro vložení pěstební nádoby s rostlinou, nebo více rostlin a vodoznaku.

2. Keramzit(jíl expandovaný při vysokých teplotách) - fixuje rostlinu (náhrada půdy).
Z povrchu keramzitu rostliny přijímají vodu a živiny.

3. Pěstební nádoba, v které jsou rostliny zasypány keramzitem, s otvorem pro vodoznak slouží pro jejich pěstování a transport. (rostliny v této nádobě zůstávají i po výsadbě)

4. Silná zdravá rostlinav ideálních podmínkách.

5. Vodoznak, který ukazuje hladinu živného roztoku.

6. Živný roztokpřipravujeme buď ředěním tekutých hnojiv a přidáváme ho při každé zálivce , nebo k rostlinám dávkujeme iontovýměnné hnojivo LEWATIT HD5, které zajistí výživu až po dobu 6 měsíců.
.............................................................................................................................................

Přednosti hydroponie

Hydroponie zajiš?uje hygienický způsob pěstování interiérových rostlin, které pak přispívají ke zvyšování vzdušné vlhkosti a významným regulátorem škodlivin ve vzduchu. Největší předností je snadná péče a optimální vývoj rostlin v živném roztoku. Rostliny nemusíme přesazovat. Rostliny pěstované v půdě jsou na péči nesrovnatelně náročnější, největším rizikem je nadměrná zálivka. Krátký interval mezi zálivkami neumožňuje dostatečný přístup vzduchu ke kořenům, což způsobuje jejich zahnívání a vyvolává pravidelnou potřebu přesazování. Vzhledem k tomu, že prvním příznakem zahnívání kořenů je vadnutí, často následná zálivka, jako první pomoc, je pro rostlinu smrtelná.
.............................................................................................................................................

Nahoru
banner
Matouš Hydroponie s.r.o. - English Matouš Hydroponie s.r.o. - Deutsch Matouš Hydroponie s.r.o. - P?????? Matouš Hydroponie s.r.o. - Français Matouš Hydroponie s.r.o. - Espanol Matouš Hydroponie s.r.o. - Italiano Matouš Hydroponie s.r.o. - Slovensky Matouš Hydroponie s.r.o. - Polski     Homepage   
 
MATOUŠ HYDROPONIE 2007 - 2018
Říčanská 392, 252 43 Průhonice, +420 267 750 909